Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Policia ka asgjësuar 436 bimë narkotike të kultivuara fshatrat Fregen dhe Gjobardhaj, Lezhë.

 

“-në fshatin Fregen, u gjetën të kultivuara 300 bimë narkotike cannabis sativa;

-në fshatin Gjobardhaj, u gjetën të kultivuara 136 bimë narkotike cannabis sativa”, njofton policia.

 

Ndërkohë policia nuk ka ende informacion lidhur me kultivuesit e bimës narkotike.

 

Kontrollet vijnë si pasojë e operacionit policor në Lezhë për parandalimin dhe goditjen e fenomenit të kanabizimit, ku në total janë asgjësuar mbi 16 mijë bimë narkotike.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re