Policia e Bulqizës ka asgjësuar 53 bimë narkotike kanabis të kultivuara në fshatin Ternovë.

 

Kontrollet u kryen në kuadër të operacionin “Kreshta të pastra”, ndërsa nisi procedimi penal për shpërdorim të detyrës, për kryetarin e fshatit Tërnovë dhe inspektorin e shërbimit pyjor në këtë zone.

 

 

Ndërkohë, policia nuk ka asnjë gjurmë të kultivuesve së bimës narkotike.

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re