Asnjë humbje jete dhe 33 qytetarë kanë rezultuar pozitivë nga 759 testime të kryera gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

 

Ministria e Shëndetësisë njofton se rastet pozitive janë regjistruar në këto bashki:23 në Tiranë, 2 në Durrës, Sarandë, Fier, 1 në Divjakë, Përmet, Korçë, Elbasan.

 

Janë 307 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

 

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 30 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,277 që nga fillimi i epidemisë.

 

Statistika (28 Maj 2022)

Raste të reja ditore 33Të shëruar në 24 orë 30Të shtruar në spitale 4Humbje jete në 24 orë 0Testime ditore 759Testime totale 1,827,113Raste pozitive 276,081Raste të shëruara 272,277Raste Aktive 307Humbje jete 3,497Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:Tiranë 212Fier 19Vlorë 16Korçë 15Gjirokastër 14Shkodër 10Durrës 7Elbasan 6Berat 3Dibër 3Kukës 1Lezhë 1

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png