Situata epidemiologjike në Shqipëri vazhdon të jetë e qëndrueshme.

 

Në 24 orët e fundit, epidemiologët kanë kryer 2.821 testime dhe kanë konfirmuar pozitivë vetëm 18 qytetarë.

 

As këtë të mërkurë nuk u regjistrua asnjë viktimë nga koronavirusi, ndërsa u shëruan 25 qytetarë.

 

Aktualisht po marrin trajtim spitalor 20 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive..