Skip to content

“Asnjeriu s’ja pret mendja çfarë ka ndodhur”/ Prifti: Shqiptarët nuk kanë qendrueshmërinë për protesta

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pedagogu Rezart Prifti ka folur për protestat në Shqipëri ndërsa është ndalur tek ajo e studentëve, disa vite më parë.

 

Në studion e “Quo Vadis” Prifti tha se asnjeriu nuk ja merr mendja se çfarë ka ndodhur në atë protestë, ndërsa thekson se do të shkruajë një libër.

 

“Asnjeriu s’ja pret mendja çfarë ka ndodhur aty, është perlë. Do e shkruaj një libër e do ketë perla, nuk e keni idene çfarë ka ndodhur”,tha Prifti.

 

Ndërkohë ai theksoi se qytetarët shqiptarë e humbasin kauzën dhe nuk kanë qendrueshëmri në protesta.

 

“Ne humbasim kauzën dhe merremi me gic mice sepse s’jemi njerëz të proceseve, por jemi njerëz të akteve. Në Shqipëri humbasin kauzat. Ne nuk e kemi qendrueshmërinë për protesta”, tha Prifti.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë