Skip to content

Atentati ku vdiq Aleksandër Sadikaj, reagojnë familjarët e të riut: Jemi të shokuar nga lajmet e rreme, ai nuk ka qenë kriminel

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Familjarët e të riut Aleksandër Sadikaj i cili ndërroi jetë pas nëj atentati me tritol në 11 qershor, kanë reraguar sa i takon lajmeve që qarkullojnë mbi të shkuarën e errët të 27 vjeçarit.

Nëpërmjet një reagimi të bërë, ata shkruajnë se këto lajme nuk ishin të vërteta dhe se Sadikaj nuk kishte konflikte me asksënd dhe nuk ruhej nga askush. Lidhur me akuzat për vjedhjen në vitin 2011, familjarët e të ndjerit sqarojnë se Sadikaj në atë kohë ka qenë minoren dhe jo kriminel.

Sa i takon sasisë me drogë që policia gjeti në shtëpinë e tij, ata shkruajnë se ka qenë vetëm një lule dhe jo sasi e madhe e lëndës narkotike.

“Jemi të shokuar nga lajmet dhe portalet që mbi dhimbjen tonë duan të përfitojnë disa klikime. Aleksandri nuk ruhej nga askush, kishte jetën e tij familjare, lëvizte në këmbë, bënte xhiro me biçikletë apo me qen. Për vjedhjet që flasin mediat, Aleksandi në 2011 ishte një minren dhe jo kriminel. Dhe për sasinë kanabis që thonë se i është gjetur në shtëpi, ka qenë vetëm një lule” thuhet në reagimin e familjarëve.

Shkrimi i dedikuar Aleksadër Sadikajt:

Aleksandri JONE , nje djal TRIM me plot Kuptimin e fjales nje Hero I vertete me nje zemer te madhe dhe nje shpirt femije Te cilter te bardhe, nje djal qe ka vuajtur ka sakrifikuar esht lodhur shpirterisht dhe fizikisht per familjen e tij , Alexandri qe Nuk I ka hyre ne hak askujt asnjeher ne jet , nje djal puntor I thjesht qe ka mbjell Te gjitha pemet e fermes me duart e tij Te vogla me cizme llastiku me balte dhe me tuta te shkurtra te grisura, Kemi sakrifikur familjarisht Jemi rritur me vuajtje dhe halle plot kemi emigruar dhe Te gjitha kto vuajtjet i lane Alexandrit nje shpirt te bardh te paster , Ai ishte me kembe ne toke e mbante shpin ,shpirtin dhe krahet hapur per te gjithe, ai nuk mbante inate as merri ndryshe si ne ai na mesonte te falim, Eshte gje e mir te falesh zoti thot qe duhet Te falim njerzit me ka thene , nje djal i vogel dikur I tha Alexandrit Babi im eshte ne burge Alexandri qau I mbushi syt me lot i dhembi shpirti per ate djalin vajti ne Jumbo dhe I bleu gjith ato Lodra makina, ndoshta ndoshta ju kujtua vetja tek ai femij i vetem , sepse i vetem ka liftuar ne jet Alexandri ,i vetem por Pa Lenduar njeri pa I rene meqaf njeriu cenuar jeten e askujt ai ska ber asnje gabim asnjeher me askend ata qe e njohin e dine zemren e tij te madhe dhe shpirtin e tij Te madh ,ai kishte nje dashuri te madhe per kafshet per kuajt per qenushat e mbushi shpin plot me kafshe,kujdesej ne me shpirt per kafshet edhe kur kali tij vrau kemben ai merzitej me shpirt I rinte mendja te plaga e kalit, Alexandri ka njihmuar shum njerez pa fund, ka ber miresi ,bamiresi, nje dit I thash une qe eshte nje vajze me semundje Te rende (kancer) dhe duhet te bej operacion Po ska lek Jan shum te varfer Alexandri me tha hajde vemi bashke atje Te shpia e vajzes, ne kemi shkuar atje dhe kemi dhene leket qe ajo vajze Te ishte mir E beri Alexandri sepse I dhembi shpirti Vetem per kete gje, Ai ndihmonte pafund te gjithe shoket ,shoqet dhe miqte e tij per cdo problem qe kishin, shoket thone qe kur shikonim Alexin sikur shikonim driten e diellit , Alexandri lozte si femij ai ishte nje femij ne shpirt kishte nje jet te thjeshte si femij , Alexandri nuk ishte rritur kur ne shpirt

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë