Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Pjesë të një fjalimi të diktatorit nazist Adolf Hitler iu luajtën pasagjerëve në një tren në Austri në vend të njoftimeve të zakonshme të trenit pas një vjedhjeje nga dy të dyshuar, raportoi Der Standard të hënën.

Frazat nacionalsocialiste si “Heil Hitler” dhe “Sieg Heil” tronditën pasagjerët, konfirmoi të hënën një zëdhënës i operatorit hekurudhor OeBB, pas një artikulli në gazetën Der Standard.

Ai tha se nga hetimi është konstatuar se dy të dyshuarit kanë arritur të zhbllokojnë një pjesë të makinës me altoparlant, ku më pas kanë luajtur fjalimet e Hitlerit nga celulari.

“Gjithçka u luajt me zë të lartë. Ishte shumë e bezdisshme dhe shqetësuese,” tha zëdhënësi.

Ndaj dy të dyshuarve ka nisur një hetim, të cilët u dalluan qartë nga kamerat kur zbritën nga treni në Vjenë.

Nuk dihet se si e kanë marrë çelësin, por përjashtohet që të jenë punonjës të OeBB.

“Është një çelës standard që përdoret në të gjithë Evropën dhe ndoshta ka dhjetëra mijëra të tillë,” tha zëdhënësi.

Ky është incidenti i tretë me një sistem adresash publike në St. Pölten – Vjenë në vetëm pak ditë, por në të kaluarën luheshin këngë për fëmijë, shkruan Fenix. /tesheshi.com/

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re