Skip to content

Autobusi polak përmbyset në Kroaci: 12 jetëhumbje

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dymbëdhjetë persona humbën jetën dhe afro 30 të tjerë u plagosën në një aksident trafiku që ndodhi rreth orës 5:40 të mëngjesit në autostradën A4 në drejtim të Zagrebit, tha në një konferencë për shtyp ministri i Brendshëm kroat Davor Bozhinoviç. Autobusi ishte nisur nga Varshavës për një peligrinazh në Medjugorje të Kroacisë. “Në mesin […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë