Avokati i kontrollorëve të trafikut ajror në Aeroportin e Rinasit ka dhënë sot një deklaratë për mediat pas takimit me ministren e Infrastrukturës Belinda Balluku ku tha se masat e rrepta që kanë ndërmarrë vinë si pasojë e stresit që i është akumuluar nga ulja e rrogave me një zbritje rreth nga 4000 euro në 2000 euro.

Roli i Tupit në këtë situatë duket i dyshimtë nisur nga funksionet që ka mbajtur si ish drejtor i Adriatika në Durrës dhe drejtor i Drejtorisë Juridike në UKT gjatë kohës kur Basha ka mbajtur pozicionin e kryebashkiakut të Tiranës. (TemA)