Kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar certifikatën e banesës në Himarë vajzës së shkrimtarit Petro Marko.

Ajo është shprehur se i ati Petro Marko nuk do të hyjë dot në banesë, por se kujtimi i tij do të mbetet gjithmonë aty.

Vajza e shkrimtarit u shpreh se do mundohet ta kthejë në muze.

Arianita Marko: Është hera e parë që takohemi, ju faleminderit. Më keni kthyer shumë dinjitetin familjes së Petro Marko, jo vetëm me këto, por me çfarë keni bërë. U jam mirënjohëse.

Babai im Petro Marko nuk do të hyjë në shtëpinë e tij, por kujtimi i tij, shpirti i tij dhe jeta e tij do të jenë gjithmonë aty. Unë do mundohem që atë dhomë, ta kthej në një muze që të jetë gjithmonë prezent.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re