Subscribe

Edhe pse duket e pabesueshme, banoret e Shkopetit, prej 10 vitesh vuajne për nje ure. Ajo u demtua krejtesisht ne  2010-ten kur kur u hapën portat e hidrocentralit të Shkopetit.

 

Zgjidhjen per kete u detyruan ta jepnin vete edhe pse rezultoi jo shume afatgjatë.

 

Aleksander Malci, banor ne shkopet, tregon se te gjithe banoret duhet te ngjisin malin per te dal ne rrugen nacionale.

 

Por cfarë masash ka marrë Bashkia e Kurbinit për ketë ceshtje ?

 

Kemi qene te bashkia do shohim, dhe ndonje gje nuk shohim, këtu u bë 10 vjet, i kanë të gjitha rrobat brenda, një kushëriri im ka dalë me qera per 50 metra urë, ka dalë me qera. Apeli është të bëhet kjo urë, shteti në rregull, ne në rregull.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re