Gazment Bardhi e ka cilësuar një ditë historike protestën e shqiptarëve përpara kryeminsitrisë. Ai theksoi se sot demookratët vijnë të bashkuar për t’i qendruar përballë kryeminsitrit Edi Rama.

Ai tha se forca më e madhe e demokratëve janë qytetarët shqiptarë. Ndërsa shtoi se PD ka kaluar momente të vështira, por sot janë të gjithë sëbashku për të rrëzuar qeverinë.

“Sot në këtë shesh liria ka emrin e secilit prej jush. Ne jemi këtu për të thënë se nuk dorëzohemi, refuzojmë demokraci fasadë. Duam të respektojmë një shtet që nuk shkel të drejtat e shqiptarëve. Duam një qeveri që punon për të pasuruar qytetarët, jo pushtetarët. Sot vërtetë jemi në opozitë, kemi kaluar momente të vështira, për të qenë në alrtësinë tuaj. Sot kemi me vete pasurinë më të madhe, kemi me vete kurajën, dinjitetin dhe dëshirën tuaj për të luftuar dhe vullnetin për të fituar. Ju jeni pasuria më e amdhe që ka Shqipëria. Ju nuk dorëzoheni, por frymëzoni me qindra dhe mijëra sshiptarë të tjerë. Sot të gjithë jaën krah jush. Ata që nuk janë këtu duan të jenë si ju. Ju isht arsyeja dhe frymëzimi për tu bashkuar. Duhet të bëjmë më të mirën për PD dhe Sqhipërinë. Jmei bërë bashkë si e vetmja rrugë dhe e vetmaj mundësi për tu përballur me të keqen. E keqja e vendit ka emrin e kryeminsitrit të Shqipërisë, aleati kryesor i krimit. Përtej fasadës dhe propagandës janë dy botë të ndryshme”, tha Bardhi.

Më tej shtoi se me korrupsion e qeverisë zhbëhet shpresa e të rinjve dhe qytetarëve që jetojnë me punën e ndershme.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re