Deputeti i PD, Tomorr Alizoti e ka cilësuar si akt të turpshëm mosdorëheqjen zyrtare nga ana e Lulzim Bashës. I ftuar në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus, Alizoti deklaroi se ish-kreu i PD, Lulzim Basha duhej të kishte firmosur një akt ku dokumentonte zyrtarisht largimin e tij nga ky post.

 

 

“Kryetari i partisë i cili ka dhënë dorëheqjen nuk ka bërë një akt që shkruhet. Një akt me pesë rreshta qe thotë: Unë tërhiqem nga ky post, e pranoj publikisht dhe dorëzojë një arkivë apo një dokument”, tha ai.“Ky është një akt kaq i paturpshëm sa edhe vetë turpi po të kishte një faqe do të skuqej para këtij turpi kaq të vogël. Ose qëndro në post ose jep dorëheqjen”, shtoi ai.

 

Alizoti deklaroi se është e turpshme që në zgjedhjet lokale të 14 majit, PD po futet me një kryetar që ka dhënë dorëheqjen, por në fakt zyrtarisht është ende në detyrë.

 

 

“Ne jemi afër europës dhe pretendojmë të shkojmë në europë, e cila ka koncepte filozofike mbi të drejtën. Të hysh në zgjedhje me kryetarin që është dorëhequr, por në aktin zyrtar figuron që është në detyrë. Kjo është një turp”, deklaroi Alizoti.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re