Deputeti i PD-së, Arbi Agalliu:

“Nuk kemi dalë në vendim të shkruar, Basha të konsiderojë një hap pas, unë ftoj dorëhejqen e tij si shkaktar të përcarjes së PD shkaktar janë Berisha bashaq. Ky është një akt që duhet të ndërmerët nga të dy personazhet të cilët e kanë sjellë opozitën në këtë situatë nga 50% deri në 25 përqind. Basha e kosniderton dorëhqejen është gati por është në proces diskutimi që është bërë javën e kaluar do të bëhet edhe sot. Është proces që nuk mund të zgjasë pa fund kemi kërkuar që reflektimi të jetë sa më i shpejtë. PD është e të gjithve nuk është e askujt. Ne kërkojmë dy personat që tashmë kanë mospërputheje të bëjnë hap pas, nuk kanë foltore apo PD por ka demokratë. Elektorati që është i pakënaqur ta shikojë PD si një alternativë por në këtë situatë që jemi duhet të ndryshojë bashik të demokratëve.

Kjo nuk është paketë, PD ka kërkuar që në shtator të ndërmeren masa të caktuara të ulet pragu i tvsh në 6 përqind për produktet e shportës, kjo është talle për shqiptarët, po të ketë qëevberia paketë duhet ta zbatojë dhe mos tallet”, tha Agalliu.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re