Lulzim Basha ka kryer homazhe në në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit.

Lideri i opozitës ishte i shoqëruar nga Jorida Tabaku, Flamur Noka, Edmond Spaho, Belind Këlliçi dhe Gazmend Bardhi.

Pasi vendosi kurorën me lule te monumenti “Nënë Shqipëri”, Basha përzgjodhi edhe disa varreza për t’i nderuar me buqeta. (TemA)