Home POLITIKA Basha i përgjigjet akuzave të Berishës: E trishtueshme të shohësh se sa poshtë ka rënë

Basha i përgjigjet akuzave të Berishës: E trishtueshme të shohësh se sa poshtë ka rënë

0
Basha i përgjigjet akuzave të Berishës: E trishtueshme të shohësh se sa poshtë ka rënë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të Sali Berishës në Foltoren me anëtaret e Lidhjes Demokratike të Gruas.

Përmes një statusi në rrjetin social “Twitter”, Basha shkruan se është e trishtueshme kur dëgjon se sa poshtë ka rënë Berisha.

Ai nënvizon se asnjë trillim, mashtrim, nuk do e shndërrojë PD në mburojë të interesave personale.

“E trishtueshme kur dëgjon sa poshtë ka rënë Sali Berisha. Asnjë trillim, mashtrim, të thash e me the, nuk do ta shndërrojë PD në mburojë të interesave të tij personale”, thotë Basha.

Ish-kryeministri tha se një “qytetar dixhital amerikan” e kanë informuar se Lulzim Basha i ka kërkuar ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim gjatë takimeve në selinë e PD-së që të bisedonin jashtë, pasi brenda në zyrë “më ka futur Berisha regjistrues”.

Kur ky i pabesë dhe i padinjitet, dhe u garantoj se do të mësoni gjëra të pabesueshme për pabesitë e tij të turpshme por nuk është koha të harxhojmë kohë me të. Ky zotëri deklaronte të gjitha gafat e tij mi ka imponuar Sali Berisha.

Burime tërësisht amerikane dhe zyrtare më informonin mua se ky i thotë ambasadores “të dalim nga zyra se më ka futur Berisha regjistrues, të dalim të bisedojmë jashtë”. A mund të imagjinoni një gjë të tillë?” tha Berisha.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë