Ditën e sotme kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar takimin e tretë me drejtuesit politikë në qarqe.

Takimi u hvillua në selinë blu, ku drejtuesit politikë i kanë pasqyruar Bashës punën e tyre në terren, por edhe shqetësimet e qytetarëve.

Kryedemokrati i ka këshilluar që të jenë sa më afër popullit dhe të dëgjojnë hallet e tyre, ndërsa u ka kërkuar që të gjejnë individë të spikatur dhe me shumë mbështetje që mund t’i propozojë si deputetë.

Duke i vene “shkelmin” perfundimisht komisionit te perzgjedhjes se kandidateve te drejtuar nga Genc Ruli e Bujar Nishani! Tashme emrat e kandidateve i ka lene ne dore te krereve politike te qarqeve!

Kujtojmë se 80% e listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike do të jetë nga kandidaturat e konfirmuara nga Komisioni i Përzgjedhjes së Kandidatëve, ndërsa 20% nga kryesia.