Lulzim Basha teksa mori fjalen ne nisje te punimeve te Keshillit Kombetar të PD, tha se kjo force politike ka nevoje te rindertohet nga e para.

 

Kreu i selise blu shtoi se permes mbledhjes se Keshillit Kombetar , por jo vetem, edhe gjate dy muajve ne vijim, do te duhet te formatohen te gjitha forumet e PD-se.

 

Basha tha se prioritet i Partise Demokratike do te jete qenia prane njerezve kudo, ne cdo cep te vendit dhe transmetimi i shqetesimeve te tyre.

 

“Do te jemi opozita ballore dhe e pakompromis. Por nga ana tjeter do te bejme gjithcka qe te kalojme krizen dhe percarjen mes demokrateve. Kemi sakrifikuar shume per te mbrojtur vlerat, por nuk kemi hequr gjithashtu dore kurre nga pergjegjesite”, u shpreh mes te tjerash Lulzim Basha.

 

Perballja me korrupsionin, shtoi kryedemokrati, do te jete prioriteti kombetar i PD.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re