Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë një dhuratë të veçantë nga futbollistët e Kombëtares përpara ndeshjes me Anglinë.

Ka qenë ish-futbollisti Andi Lila që i ka dhuruar Bashës fanelën me numrin 9 (numrin që PD ka në zgjedhjet e 25 prillit) të firmosur nga të gjithë skuadra.

Basha u shpreh i surprizuar nga kjo dhuratë dhe e ka mbajtur fanelën gjatë ndeshjes.