Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Edi Luarasit: As diktatura s’ia errësoi dot shkëlqimin

67.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Lideri demokrat, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të ikonës së teatrit, Edi Luarasi.

 

Me një postim në Twitter, Basha shkruan se edhe në vitet e errëta të regjimit, Edi Luarasi ndriçoi në skenën shqiptare me talentin e saj.

 

“Me trishtim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistes së madhe Edi Luarasi. Edhe në vitet e errëta të regjimit Edi Luarasi ndriçoi në skenën shqiptare me talentin e saj. As diktatura nuk i’a errësoi dot shkëlqimin edhe pse u detyrua të largohej nga skena. Kjo ishte beteja e parë që humbi Edi Luarasi, por talenti dhe rolet e saj, qytetaria dhe eleganca që ajo i la vendit si artiste do të mbeten gjatë në memorien e shqiptarëve. Ngushëllimet më të thella për familjen, miqtë dhe të afërmit e saj. U prehtë në paqe”, shkruan ai.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë