Lulzim Basha ka reaguar nëpërmjet një statusi në tëitter në lidhje me procesin zgjedhur në Akademine e Shkencave.

Kreu i PD hoqi paralelizma edhe me zgjedhjet politike duke deklaruar se një model i tille i zgjedhjeve fallco po gatuhet edhe në këtë institucion të rëndësishëm.

Basha shkruan se Rama dhe banda në pushtet po dhunon shkencen dhe artin ashtu sikurse edhe demokracine, drejtësine dhe fushat e tjera të jetës.

 

“Ashtu si “zgjedhjet” e tjera fallco edhe në Akademinë e Shkencave po gatuhet “zgjedhja” e Gjinushit. Rama dhe banda në pushtet dhunon shkencën dhe artin njësoj si demokracinë, pronën, qytetarin, ekonominë, të drejtat politike, drejtësinë. Asnjë hap pas! #ShqipëriaSiEuropa #25Maj”

 

Ashtu si “zgjedhjet” e tjera fallco edhe në Akademinë e Shkencave po gatuhet “zgjedhja” e Gjinushit. Rama dhe banda në pushtet dhunon shkencën dhe artin njësoj si demokracinë, pronën, qytetarin, ekonominë, të drejtat politike, drejtësinë. Asnjë hap pas! #ShqipëriaSiEuropa #25Maj

— Lulzim Basha (@lulzimbasha_al) May 17, 2019