Kryetari i PD, Lulzim Basha ditën e sotme është ndalur tek problemi i të rinjve që largohen nga Shqipëria.

Përmes një video të postuar në rrjetet sociale Basha shkruan mëngjesin e sotëm se të rinjtë po largohen nën qeverisjen e Ramës, duke e konsideruar një katastrofë kombëtare.

Kryedemokrati bën thirrje që të largohet kryeministri aktual nga qeverisja në mënyrë që tu rikthehet shpresa shqiptarëve.

Postimi:

Për shkak të Ramës, të rinjtë tanë po largohen nga Shqipëria.

Është koha ta largojmë Ramën dhe t’u rikthejmë shqiptarëve shpresën!