Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kreut te qeverisë, Edi Rama, ku shkruan se të gjithë e dinë që Shqipëria ka ngecur në vend.

Më tej kreu i PD-së shkruan se shqiptarët e dinë shumë mirë që Rama nuk ka bërë asgjë dhe që nuk do të bëjë asgjë për shqiptarët.

‘Edi proparama! Të gjithë e dinë që me ty Shqipëria ka ngecur në vend.

Shqiptarët e dinë shumë mirë që nuk ke bërë asgjë dhe që nuk do të bësh asgjë për ta.

Me 25 Prill ti humb dhe Shqipëria fiton!’’- shkruan Basha.

()