Basha shkarkon Flamur Nokën si Nënkryetar i Komisionit të Sigurisë: Paralajmërim për përjashtim nga grupi

noka-basha-300x231.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Flamur Noka shkarkohet si Nënkryetar i Komisionit të Sigurisë”.

Kështu njoftoi para pak çastesh Partia Demokratike në një njoftim zyrtar.

“Flamur Noka shkarkohet si Nënkryetar i Komisionit të Sigurisë”. Kështu njoftoi para pak çastesh Partia Demokratike në një njoftim zyrtar.

“Sot Kryetari i PD Lulzim Basha i ka komunikuar shkarkimin nga funksioni i Nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë Flamur Nokës, si dhe e ka paralajmëruar për përjashtimin e tij nga Grupi Parlamentar.

Arsyeja e këtij vendimi është shndërrimi i mbledhjes së Kryesisë së Grupit në laborator të prodhimit të gënjeshtrave për të baltosur Kryetarin dhe Partinë Demokratike, duke sajuar diskutime apo qëndrime, të pathëna dhe të paqena.

Këto shpifje dhe sajesa të herëpashershme dhe të përsëritura, dëmtojnë interesin e Partisë Demokratike dhe të demokratëve, duke shfokusuar vëmendjen e betejës së opozitës ndaj të vetmit kundërshtar që është armiku i Shqipërisë dhe shqiptarëve Edi Rama” – thuhet në njoftimin e PD-së.

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë