Ish deputeti i PD-së Flamur Noka ka shperthyer ndaj Kryetarit te Bashkise Erion Veliaj pasi ky i fundit ka veshur Bashkine e Tiranes me flamujte e komunitetit LGBT, nderkohe qe neser eshte dita e marshimit te tyre.

Noka i kujton edhe njehere kryetarit se ne kete institucion duhet te qendroje vetem Flamuri Kombetar pasi Bashkia eshte perfaqesi e qytetareve te Tiranes dhe jo e dehsirave apo preferencave te Veliajt.

Postimi i plote:

“Qe je b*th..q kjo eshte puna jote..Qe gjjthe karrieren tende e ke bere bazuar te vlerat e b…. ,edhe kjo eshte puna jote. Qe te shkoi jeta duke i lepire b… Edi Rames edhe kjo prape eshte puna jote . Qe te gjesh veten shpirterisht dhe te kesh simbol te vlerave tua keto ngjyra prape eshte puna jote.. Por mbaje dhe vendose te shpia jote ..Sepse ky institucion shteteror perfaqeson qytetaret e Tiranes , dhe aty vendoset vetem flamuri kombetar dhe jo ngjyrat e by… tende ..“, shkruan Noka në rrjetet sociale, duke e shoqëruar edhe me një foto-montazh të Veliajt.