Analisti Baton Haxhiu është shprehur në Euroneës se Lulzim Basha duhet ta rifitojë drejtimin e Partisë  Demokratike, dukë bërë një proces zgjedhor të hapur dhe transparent.

Përballja e opozitës, me mazhorancën në rrugë dhe në Parlament për Haxhiun do të rezultojnë efektive.

“Puna e parë e Bashës është që duhet ta rifitojë me një garë kreun e Partisë Demokratike dhe gara brenda PD duhet të jetë e hapur për secilin. PD duhet të jetë në parlament.

Jeta joinstitucionale ka një gradacion. Nga jashtë institucionit pushtetin mund ta marrësh vetëm me revolucion.

Unë besoj se do t’i bëjë të dyja, dhe nëse vijon kështu, jam i bindur se do ketë sukses”, shtoi ai.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re