Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re


Shef i Organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me pezullimin e fondeve nga Bashkimi Europian për bujqësinë, pas zbulimit të skemës së korrupsionit.

Balliu në ‘Facebook’ shkruan se PD e ka paralajmëruar këtë ngjarje një vit më parë dhe ka denoncuar kreun e qeverisë dhe kryebashkiakun e Tiranës, si autorë të skemës së vjedhjeve për fondet e IPARD.

Postimi i plotë:

BE ndalon fondet IPARD për bujqesinë në Shqipëri,si pasojë e korrupsionit të qeverisë të Edi Ramës.

Në datë 8 gusht 2022 Partia Demokratike ka paralajmeruar këtë ngjarje,në denoncimin për Edi Ramën dhe Erjon Veliajn si autorët e skemës së vjedhjes të fondeve IPARD për inceneratorin e Tiranës.

Deklarata e datës 8 Gusht 2022⬇️

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re