Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka shtyrë për në 11 dhjetor seancën për Fredi Belerin. Ky i fundit kishte kërkuar leje të posaçme për të kryer betimin në Bashkinë e Himarës, por në seancën e sotme nuk u mor asnjë vendim.

 

E pranishme sot në seancë ishte edhe ambasadorja e Greqisë në Shqipëri.

 

Beleri është arrestuar dy ditë para zgjedhjeve vendore të 14 majit për akuzën e shit-blerjes së votave. Beleri ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po e mban pas hekurave politikisht./vizionplus.tv

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re