Skip to content

Belind Këlliçi: Basha më pezulloi se është xheloz, zbrit në bazë dhe shiko si do të presin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Deputeti Belind Këlliçi ka reaguar pas vendimit të Kryesisë për pezullimin e tij nga PD. Me një postim në Facebook, Këlliçi nuk kursen sulmet e ironinë ndaj Bashës, teksa shkruan ‘çudi që s’ka ende të internuar apo pushkatuar’. Këlliçi akuzon Bashën edhe një herë se bashkëpunon me Ramën, teksa shton se ai ka zgjedhur ‘demokratët e bazës dhe ata të sakrificave’

“Ish kryetari i partisë që blindoi humbjen në PD, nga xhelozia se nuk u bë dot lider, i rezistoi gjumit deri në të gdhirë të ditës së sotme për të përjashtuar e pezulluar në grup kritikët e tij.

Çudi që s’ka ende të internuar apo pushkatuar!  Zbrit në bazë dhe shiko si do të të presin. Ne kemi zgjedhur demokratët e bazës dhe ata të sakrificave, kurse ti Edi Ramën dhe bashkëqeverisjen!”, shkruan Këlliçi.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë