Policia e Beratit arreston një person dhe procedon në gjendje të lirë një tjetër. Në pranga ka rënë shtetasi Dorian Ruçi dhe u procedua Arben Peshtanaku.

Të dy këta shtetas u konstatuan nga policia në lagjen ‘’Çlirim’’, në vendin e quajtur ‘’Posta e Vjetër’’, pa autorizimin përkatës për të dalë nga shtëpia.

Ata po ashtu kanë kundërshtuar punonjësit e policisë kur këta i kanë kërkuar të dhënat.