Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se në spitalin e Durrësit testet e koronavirusit po mbahen nga administrata e spitalit dhe nuk po ju dorëzohen mjekëve dhe infermierëve, të cilët janë në kontakt të drejtpërdrejtë me pacientët që dyshohet se mund të jenë të infektuar.

Sipas Berishës mjekët dhe infermierët në këtë spital nuk kanë mundësi të bëjnë dot analizën edhe pse kolegu i tyre rezultoi i infektuar.

Postimi:

Nje akt tjeter kriminal i Edvin Çekap Maskes dhe Ndrikull Hajni Maskes! Miq, qytetari dixhital denoncon nje akt kriminal te narkozyrtareve te Edvin Çekap Maskes dhe Ndrikull Hajni Maskes te spitalit te Durresit. Ata mbajne per vehte testet e koronavirusit dhe lene mjeke e infermiere dhe familjet e ketyre te fundit pa kontroll!

Shpreh solidaritetin tim me mjeket dhe infermieret dhe sanitaret e Durresit dhe mbare Shqiperise dhe denoj me ashpersine me te madhe situaten e tyre te pambrojtur dhe kete akt banditesk te narkozyrareve te Edvin Çekap Maskes dhe Ndrikull Hajni Maske ndaj mjekve dhe personelit shendetesor te spitalit te Durresit.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb I nderuar Doktor Berisha Kam nje info per mjeket ne Durres.

Dje kane ardhur 58 tampone ne spitalin e Duresit por ato i jane dhene administrates te spitalit dhe jo doktorve te cilet kan kontakt direkt me pacientet Ka patur edhe debate per kete ceshtje Me respekt.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re