Home SHQIPERIA Berisha flet për skenarin e protestës sot: Largojmë Edi Ramën nga pushteti

Berisha flet për skenarin e protestës sot: Largojmë Edi Ramën nga pushteti

0
Berisha flet për skenarin e protestës sot: Largojmë Edi Ramën nga pushteti

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish kryeministri Berisha perseriti thirrjen ndaj qytetareve per t’iu bashkuar protestes se sotme kunder qeverise Rama.

 

Ai tha se njerezit duhet te bashkohen per te kundershtuar rritjen e çmimeve, krizen ekonomike dhe korrupsionin qeveritar.

 

Prononcimi i plote per gazetaret:

 

“Kundër shpopullimit të Shqipërisë, kundër manipulimeve të votës dhe sistemeve elektorale, kundër Ballkanit të Hapur, protestojnë fuqishëm mbarë shqiptarët. Duhet të shpreh mirënjohjen dhe ftesën time për qytetarët e Tiranës dhe mbarë Shqipërisë, të bashkohemi në orën 7 në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, para ndërtesës së Këshillit të Ministrave, për të shprehur me protestën tonë vendimin e shqiptarëve për shpëtimin e Shqipërisë nga regjimi kleptokratik i Edi Ramës”.

 

Pyetje: Cili është skenari i protestës së sotme? Duket sikur Kuvendi do të vazhdojë gjatë. Mund të ketë një zhvendosje të protestuesve drejt Parlamentit?

 

Sali Berisha: Gjithnjë protesta ka skenarin e vet. E rëndësishme është që ne të japim mesazhin tonë të fuqishëm se shqiptarët nuk do ta tolerojnë më këtë regjim, i cili s’meriton të ekzistojë absolutisht as edhe një ditë të vetme.

 

Pyetje: A do të vazhdojnë protesta?

 

Sali Berisha: Kjo është protesta që inauguron procesin e largimit të Edi Ramës nga pushteti. Ç’ka do të thotë se protestat ndalen vetëm atëherë kur realizojnë qëllimin madhor.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë