Home SHQIPERIA Berisha i kthehet ashpër Mark Markut: Çfarë të shtyn që je bërë avokat i Lulzim Bravës?

Berisha i kthehet ashpër Mark Markut: Çfarë të shtyn që je bërë avokat i Lulzim Bravës?

0
Berisha i kthehet ashpër Mark Markut: Çfarë të shtyn që je bërë avokat i Lulzim Bravës?

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish-kryeministri Sali Berisha, para mbështetësve të tij mirditorë, ka përdorur një gjuhë të ashpër ndaj ish-deputetit Mark Marku.

 

Berisha e quajti Markun “avokat” të kreut të PD-së, Lulzim Basha, ndërsa dorëheqjen e tij nga mandati i fituar në zgjedhjet e 25 prillit e konsideroi enigmatike dhe të gabuar.

 

“Kur u zgjodh në qarkun e Lezhës, Mark Marku isha i gëzuar. Sepse në 8 vite ai ka dalë kundër qeverisë dhe Edi Ramës. Je bërë avokat i Lulzim Bravës, ca të shtynë ta bësh këtë.”

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë