Berisha: Mafia e George Sorosit na ka kthyer në monizëm, unë e dalloj

berisha-soros.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Sali Berisha thotë se George Soros e kaloi shoqërinë civile në Shqipëri në shoqëri të PS, duke e rikthyer vendin në monizëm.

“Unë dalloj atë vend që në letrën e parë, nga mafia e George Sorosit, Asgjë personale nuk kam patur me të, jam sjellë me njerëzi dhe e kam pritur siç presin shqiptarët. Ai mori gjithë shoqërinë civile e financonte dhe siç ishte ia dha PS në dorë. Mori të gjitha mbetjet e sigurimit të çdolloj ngjyre të ekstremit të majtë dhe ia vendosi në dispozicion PS. Soros e kaloi shoqërinë civile në shoqëri të PS, nga riktheu në monizëm”.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë