Skip to content

Berisha: Me Edi Ramën negociatat nuk hapen kurrë, dhi e zgjebosur me bishtin përpjetë

  • 23/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar pas përgjigjes negative të Brukselit për nisjen e bisedimeve për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

 

Me tone të shpra, përmes një reagimi në Facebook, Sali Berisha ia ka adresuar fajin kryeministrit Rama të cilin e quan një dhi te zgjebosur me bishtin përpjetë.

 

Berisha shprehet se me Edi Ramën në krye të vendit negociatat nuk do të hapen kurrë ndërsa shpëtimi I Shqipërisë do të vij vetëm me largimin e tij.

 

Reagimi i plotë: 

Mandatin e trete nuk e fitove, por e vodhe! Ndaj kurre nuk çelen negociatat me ty!Te dashur miq,I shfazuar nga ‘JO-ja’ e madhe e lidereve te BE-se per hapjen e negociatave me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut, Edi Rama u soll sot ne Samitin, ne te cilin tha se nuk do te shkonte, si nje dhi e zgjebosur qe mban bishtin perpjete!Ai rrahu gjoksin, duke thene si me krenari se: Mu ndesh te fitoja nje mandat te trete, qe te vazhdoja te prisja per celjen e bisedimeve dhe ishte shume te thoja te verteten qe arsyeja nuk eshte thjesht Bullgaria.Ne fakt, i them ketij hokatari, shkaku kryesor, siç pohon edhe vete ai, nuk eshte Bullgaria, por pikerisht mandati i trete i rrembyer nga ai duke vjedhur vota.Ky eshte shkaku i te gjitha shkaqeve qe pse BE nuk hap negociatat me Shqiperine. Me Edi Ramen negociatat nuk hapen kurre!Me 7 Korrik jeni te gjithe te ftuar ne proteste!Largimi i Rames eshte shpetimi i Shqiperise! #sb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë