Berisha: Ndërhyrja e policisë ndaj protestestës paqësore ishte kriminale, po zbatojnë urdhrat e Ramës

sst-300x185.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Partia Demokratike i kërkoi ndihmë Policisë së Shtetit për të ndaluar atë që po ndodh në selinë blu.

Policia i është përgjigjur pozitivisht ftesës dhe ka mbërritur në ambientet e selisë për të ndërhyrë.

Kjo ndihmë për Berishën është kriminale.

Ai u shpreh se policia po zbaton urdhrat e Edi Ramës.

Për Berishën, protesta e tij ishte tërësisht paqësore.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë