Skip to content

Berisha në protestën e heshtur: Rasti i Ilvi Metës tregon fytyrën e vërtetë të qeverisë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Ish-kryeministri Sali Berisha i bashkohet protestës së heshtur në Tiranë.

 

Gjatë fjalës së tij Berisha hodhi akuza ndaj qeverisë se funksionon si organizatë kriminale dhe tha se rasti i Ilvi Metës dëshmon fytyrën e vërtetë të saj.

 

“Çdo qytetar ka të garantuar jetën në çdo vend të lirë. Në Shqipëri është tragjike sepse ka të rinj që shkojnë në qeli të shoqëruar me shëndet të plotë dhe dalin prej tyre me arkivol. Rasti i Ilvi Metës në Kavajë është rast tragjik dhe dëshmon fytyrën e vërtetë të narkoshtetit shqiptar. Asnjë nga përgjegjësit kryesor të narkoshtetit nuk ka shqipëruar një fjalqë të vetme për këtë dramë të një të riu që nuk meritonte të humbiste jetën në institucione shtetërore. Por ky është morali i kësaj bande në pushtet që rezation në të gjitha institucionet.”, tha Berisha.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë