Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar një ditë pasi Kuvendi i Partisë Demokratike i thirrur prej tij, vendosi shkarkimin e kryetarit aktual të PD-së Lulzim Basha, vendime të cilat sipas selisë blu janë nul dhe nuk kanë asnjë vlerë.

“Kohet e fundit kane qene te mundueshme dhe te veshtira per Partine Demokratike. E di qe shume prej jush kane dyshuar, ndoshta edhe jane trembur per shkak te fushates se fuqishme lincuese qe eshte mbajtur kunder personit tim dhe levizjes se Foltores.

Megjithate, ne te gjithe se bashku, Delegate dhe militante u dhame pergjigjen me dinjitoze, me te bukur dhe me madheshtore dje nepermjet mbledhjes historike te Kuvendit Kombetar te Rithemelimit te Partise Demokratike thirrur nga Delegatet.

Sot nuk eshte me koha e dyshimit, sot eshte koha e veprimit.

Ju pres te gjitheve ne shtepine e kontributeve, sakrificave dhe idealeve tone te perbashketa, Partine Demokratike, per te vazhduar betejen kunder te keqes qe ka mberthyer Shqiperine tone te dashur”, shkruan Berisha, përmes një postimi në rrjetet sociale.