Home POLITIKA “Berisha nuk njeh asnjë institucion të partisë”, Basha: Halli i tij është ta kthejë PD-në në mburojë të vetën përballë SHBA-ve

“Berisha nuk njeh asnjë institucion të partisë”, Basha: Halli i tij është ta kthejë PD-në në mburojë të vetën përballë SHBA-ve

0
“Berisha nuk njeh asnjë institucion të partisë”, Basha: Halli i tij është ta kthejë PD-në në mburojë të vetën përballë SHBA-ve

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në mbledhjen me 71 kryetarët e degëve të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ngriti shqetësimin për qëndrimet antistatutore sipas tij të Sali Berishës.

Basha tha se Berisha nuk njeh asnjë institucion të PD dhe as vendimmarrje.

“Kjo histori e përdorimit të demokratëve si mburoje e interesave personale te kujtdo merr fund njëherë e përgjithmonë. Kryesia e Partisë Demokratike votoi për mbledhjen e Kuvendit legjitim. Sali Berisha thotë se prapë nuk e njeh. Ku qëndron morali i statutit që me forcë ngre Sali Berisha?

Çfarë po kërkon ai? Sali Berisha nuk e ka hallin te statuti. Ai nuk njeh asnjë strukturë të Partisë, sepse qëllimi i tij është që partia të shndërrohet në një mburojë të tij përballë Shteteve të Bashkuara”,  tha Basha.

Basha e përforcoi argumentin se Sali Berisha e kishte justifikim nisjen e foltores me qëndrimin se vendimi për të nuk ishte marrë nga forumet.

“Pse nuk e përmend më Sali Berisha faktin me të cilin nisi foltoren, sepse nuk u votua në Kryesi? Sepse ky ishte një justifikim. Ja ku është vendimi i Kryesisë me 28 vota pro për mbledhjen e Kuvendit, dhe ai përsëri thotë s’e njoh. Është e qartë se sido që të merrej ai vendim, me çfarëdo votimi, Sali Berisha dëshmon se nuk do ta njihte. Sepse sot ai nuk njeh asnjë organ zyrtar te PD”, tha kreu i PD.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë