1425 delegate po marrin pjesë në Kuvendin e PD të thirrur nga Komisioni I Rithemelimit.

 

Në Kuvend bie në sy pjesmarrja e disa figurave që ishin shkëpitur nga PD për shkak të marrëdhenies me Bashën, konkretisht Arben Imami, Topalli, Rudina Hajdari, Murrizi etj.

 

Lideri historik i PD, Sali Berishës është pritur me ovacione në sallën e Pallatit të Kongreseve.

 

Në krah të tij vec bashkëshortes Liri Berisha, ishin deputetet Oerd Bylykbashi, Belind Kellici si dhe Evi Kokalari.

 

Kuvendi I PD nisi me një dokumentar të të gjitha zhvillimeve të vitit të fundit në selinë blu, ku nuk mungonin qëndrimet e forta kritike ndaj Lulzim Bashës.

 

Më pas fjalën e moren disa personalitete të PD nder vite, duke nisur me Arben Imamin.

 

Në Kuvendin e sotëm do të votohet për Këshillin Kombëtar të PD.

 

Drejtues i punimeve tye Kuvendit u vendos Belind Kellici.