Berisha publikoi sondazhdin, simpatizanti demokrat merr telefonin dhe fshin foton me Bashën para gjithë të pranishmëve

montazh.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Berisha mbi sondazhin e kryer:

Votuesit socialistë janë shprehur se 14% prej tyre ndiheshin më afër me Berishën, ndërsa 66 % e demokratëve kanë thënë se ndiheshin më afër me mua.

30% e socialistëve ndihen afër me peng Bashën. Por sa demokratë? Gjithsej 24.9%. Pra më së shumti ndiheshin afër socialistët sesa demokratët me peng Bashën.

Në anëtarësinë e PD, vetëm 7.5% e tyre ndihen afër me të. Deri në datën 18 do të mbeten 0.0% aq sa duhen për një anëtar shoqate.

Pasi Berisha publikoi shifrat e sondazhit të bërë, njëri prej simpatizantëve të pranishëm në sallë u ngit dhe shkoi pranë tij, me një foto në telefonin e tij ku shfaqej kryedemokrati Lulzim Basha. Demorkati e fshiu live foton që kishte në telefon dhe e tregoi veprimin e tij para kamerave.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë