Berisha – Ramës: Nuk do ta gëzosh dot mandatin e tretë

1634053905_berisha-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Sali Berisha është shprehur sot se Edi Rama nuk do mund të gëzojë dot mandatin e tretë. Në fjalën e tij gjatë “Foltores” në Kukës, Berisha tha se Rama ka vjedhur 160 milionë Euro vetëm në zonat e tërmetit.

Ndaj dhe kohërat janë kritike, kohërat janë vendimtare. Edvin ti mendon se do ta gëzosh atë mandat, dëgjoi pak ato daulle, por bien për t’u. Mandat nuk gëzon ti që ke vjedhur me qindra milionë. Mandatin se gëzon dot t’i pasi vetëm në zonat e tërmetit dhe vjedhur 160 milionë Euro.

Nuk e gëzon dot mandatin ti Edvin dhe dëgjoi prapë ato daulle, se ke përdorur patronazhistët njëlloj si në kohën e baballarëve të tu mizorë. Mandat nuk ke ti. Tek Kryeministria e kanë radhën ato daulle. Këto Evdin populli nuk t’i fal ty. Këto janë punë burrash nuk janë punë pengjesh”, tha Berisha.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë