Skip to content

Berisha: Yuri Kim më nderoi duke mos më ftuar në Ambasadë, asgjë nuk më ndalon kundër mafias Soros

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Përmes bashkebisedimit javor me gazetaret nga selia e PD, Berisha komentoi mes te tjerash interesin e medieve për mosmarrjen e fteses nga Yuri Kim në pritjen ajo organizoi në Ambasaden amerikane me rastin e 100-vjetorit te marredhenieve mes Shqiperisë dhe SHBA.

 

Kryedemokrati  Berisha deklaroi se ishte i nderuar që nuk ishte pjesë e një organizimi të tillë krah figurave si Edi Rama dhe Taulant Balla.

 

Zonja Kim duke mos më ftuar më nderoi. Kjo për faktin se ajo ka dhënë, me qëndrimet e saj, ka dëmtuar më shumë bashkë me Edi Ramën dhe mafien e George Sorosin më shumë se kushdo tjetër, perceptimin dhe imazhin që kanë pasur shqiptarët për SHBA-në.U ndjeva i privilegjuar që unë nderova ngjarjen midis mirditorëve. Ndër shqiptarët më tradicionalë të të gjitha trojeve. Shpreh uirmet më të mira në 100-vjetorin në të cilin PD dhe Sali Berisha kanë kontributet më të pakrahasueshme historike në këtë marrëdhënie. Në këtë kontekst, mendoj se turpërojnë Shqipërinë në marrëdhënien me SHBA-në, figura si Rama, Balla apo të tjerë. NAtyrisht ky është qëndrimi im dhe këto janë mendimet e mia.

 

Berisha shtoi se ky fakt nuk e lekund pozicionin e tij ne luften kunder mafies se George Soros.

 

Asgjë nuk më lëkund besimin tek SHBA si vend i lirisë, si partneri më strategjik dhe mirënjohjen time për kontributin e dhënë për demokracinë e Shqipërisë. Sikundër nuk më lëkund asnjë betejën time kundër mafies së George Soros.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë