Me postimin e saj në Instagram, Marta Fassina, partnerja e fundit e Silvio Berlusconit, shpreh dashurinë e saj me rastin e ditëlindjes së tij. Po të ishte ende gjallë, “Kavalieri” sot do të kishte mbushur 87 vjeç.

“Ju u keni bërë vetëm mirë Italisë dhe italianëve. Ju dhatë dashuri, shpresë, harmoni dhe besim të pakushtëzuar. Më ngrohni dhe më ndriçoni zemrën çdo ditë”, ka shkruar ndër të tjera deputetja e Forza Italia në postimin e saj.

Ai shtoi: “Më dhemb që nuk mund të të jap dorën, nuk mund të të përqafoj, që nuk mund të të shikoj dhe falë shikimit që na bëri të kuptojmë njëri-tjetrin, dije me siguri se dashuria që lidhi ne dhe do të na lidhë përjetësisht”.

“Të dua përgjithmonë. E juaja Marta”, përfundon Marta Fascina në postimin e saj.

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni, gjithmonë përmes internetit, nënvizonte: “Sot ishte ditëlindja e një luftëtari të madh, një miku, një aleati dhe udhëheqësi i palodhur i kombit tonë. Gëzuar ditëlindjen nga të gjithë ne, Silvio!”

Rajoni i Milanos, Lombardia, i dha emrin Berlusconi sallës më të madhe të selisë së saj, në katin e fundit të pallatit “Pirellone”, me pamje nga kryeqyteti italian.

Në ceremoni mori pjesë Barbara Berlusconi, një nga tre vajzat e “Mister TV”, e cila tha: “Është e kotë t’ju ​​them se sa shumë na mungon ai, do ditë e më shumë. Por ne mbajmë në zemrat tona shembullin e tij dhe gjithçka që ai na mësoi, të cilat mund të jetojnë përgjithmonë.” /tesheshi.com/

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re