Skip to content

“Besimi dhe guximi i tij legjendar mbetet gjallë në zemrat tuaja”, Kim reagon për ditën e lindjes së Gjergj Kastriotit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Tiranë, Yuri Kim nuk ka lënë pa kujtuar heroin tonë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeun, ku ka shkruar disa fjalë për të në ditën e lindjes së tij.

Kim përmes një postimi në Twitter tha se beson që guximi dhe këmbëngulja legjendare e Skënderbeut mbetet e gjallë në zemrat e ditëve të sotme.

“Besoj se guximi dhe këmbëngulja legjendare e Skënderbeut mbetet e gjallë në zemrat e ditëve të sotme”- shkruan ambasadorja mbi heroin kombëtar dhe luftëtarin më të madh Gjergj Kastriot Skenderbeu i cili lindi në këtë ditë, 6 maj 1405. Sot, ne festojmë historinë dhe trashëgiminë e tij”, tha Kim.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë