Presidenti i SHBA-së, Joe Biden tha se nuk mendon se konflikti do të zgjidhet derisa presidenti rus Vladimir Putin të largohet nga Ukraina.

Biden dha deklarata dhe iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve para largimit nga Shtëpia e Bardhë për vizitën e tij në Afrikën e Veriut dhe Azi.

Në pyetjen nëse do të kalojë apo jo produktiv takimi që do të zhvillojë me presidentin e Kinës, Xi Jinping, Biden tha: “Unë besoj se bisedimet e mia kanë kaluar gjithmonë produktive”.

Lidhur me atë se cila do të jetë zgjidhja në luftën Rusi-Ukrainë, Biden u përgjigj: “Nuk mendoj se konflikti do të zgjidhet derisa Putin të largohet nga Ukraina”.

Burimi: AA

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re