Skip to content

Biden shpall vdekjen e Ayman al-Zawahrit: E vramë në Kabul!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti amerikan shpjegoi se inteligjenca amerikane kishte identifikuar kreun e Al-Kaedës në fillim të këtij viti dhe se një sulm ajror ishte kryer në Kabul. “Të shtunën, nën urdhrat e mia, Shtetet e Bashkuara kryen një sulm ajror në Kabul, Afganistan, i cili vrau kreun e al-Kaedës, Ayman al-Zawahri”, tha presidenti amerikan gjatë një fjalimi […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë