Skip to content

Bideni rezulton negativ nga COVID-19

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti amerikan, Joe Biden ka rezultuar negativ me koronavirus, pas testimeve të bëra të martën mbrëma dhe mërkurën në mëngjes.

 

“U ktheva në [Zyrën] Ovale”, shkroi ai në Twitter, pasi Shtëpia e Bardhë publikoi përditësimin e fundit nga mjeku i tij, duke konfirmuar se ai kishte rezultuar negativ dhe tani mund t’i jap fund periudhës së izolimit.

 

Biden, 79 vjeç, rezultoi pozitiv javën e kaluar.

 

Postimi i Bidenit përfshin një foto të një testi të shpejtë COVID-19, i cili tregon rezultatin negativ pas testimit.

 

“Faleminderit doktor për kujdesin dhe të gjithë juve për mbështetjen”, thuhet në postimin e presidentit në Twitter.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë