“Bie” dhe Përmeti, ministres i vjen turp!

261842045_433844158129687_4266918415439944259_n.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Përmeti, qytetit ku kultura qytetare, e pacenuar nga postkomunizmi çoroditës, nuk është mit por realitet, ka shënuar së fundi një rast depresiv të një njolle ne atë çfarë e bën të ketë diferencë me pothuajse të gjitha qytetet e tjera shqiptare.

Është ministrja e Turizmit dhe Mjedisit ajo e cila është çmeritur me qytetin të cilin e ka fort për zemër dhe e promovon parreshtur.

 “…Nuk mund te mos ndaj nje trishtim te madh qe me shkaktuan disa nxenes te qytetit qe e dua aq fort, qytet amvisash, gra e burra punetore si rralle kush:

Ne kinemane e re te qytetit te Permetit, te sapoinaguruar, nxenes te papergjegjshem pasi pane shfaqjen u larguan dhe e lane kinemane te sapohapur ne kete gjendje, qe prinderit s’do duhet t’ua falin, qe mesuesit s’do duhet t’ua kalojne lehte, madje mesuesit s’duhet t’i lejonin te dilnin nga salla qe qyteti i luleve s’mund t’ua mbaje kete turp!

Nuk e meritojne permetaret kete!

Mua me vjen turp!

Kinemaja, shkolla, qyteti, eshte shtepia jote! Mos e bej pis more!”, shkruan ndër të tjera ministrja Kumbaro. /tesheshi.com/

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë