Ministria e Shëndetësisë sot bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3.109 testime dhe janë regjistruar 1.182 raste të reja me coronavirus.

Sot ISHP-ja regjistroi 707 pacientë të shëruar prej të cilëve 375 janë në Shkup, 53 Tetovë, 46Pirlep, Kumanovë 33, Gostivar 21 etj, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ministria e Shëndetësisë krahas pacientëve të shëruar po ashtu njoftoi edhe për të vdekurit gjatë 24 orëve të fundit. Nga 25 pacientë të vdekur, shtatë janë në Shkupi, katër nga Kumanova, një nga Shtipi, tre nga Prilepi, tre nga Tetova, dy nga Velesi, një nga Manastiri, një nga Kavadri, du nga Gostivari, një nga Strumica dhe një nga Krusheva.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar gjithsej 53.631 pacientë ku prej tyre 31.659 janë shëruar dhe 1.487 kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 20.485 raste aktive me coronavirus.

/faxweb

loading...